Esta web utiliza 'cookies' propias y de terceros para ofrecerte una mejor experiencia y servicio. Al navegar o utilizar nuestros servicios, aceptas el uso que hacemos de las 'cookies'. Sin embargo, puedes cambiar la configuración de 'cookies' en cualquier momento a través de tu navegador. Acepto

Dimarts 17 de setembre: 18:00h

Dimecres 15 d’abril: 20:00h

CONCERT: IL VOLO AT MATERA (Diferit des de Matera, Itàlia)

Concert del trio de pop italià a la Capital Europea de la cultura. “Agraïm a l’Orquestra della Magna Grecia, que és una font d’orgull, gràcies a la qual vam passar una vetllada meravellosa. Un altre concert que es converteix en l’ocasió per celebrar l’aniversari de la nostra carrera de deu anys ». Més de 1.500 persones van assistir al debut dels cinc concerts de la gira mundial 2019 de “Il Volo”, acompanyats per l’Orquestra della Magna Grecia. Un emplaçament suggerent, el Cava del Sole de Matera, un gran escenari per l’espectacle del trio popular compost per Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble.

Amb clàssics com “Nel blu di pinto di blu”, My Way”,” Il Mondo” L’amor es mou “,” Penso a te “ , “Lontano dagli occhi”, “Maria”, “Arrivederci Roma” en la versió de Dean Martin, “Ameno tu nell’universo”, “Història d’amor”, “Ancora”, “Io che no vivo”, fins a “ Gran amor ”, amb el qual van guanyar el Festival de Sanremo el 2015 .

Dijous 19 de setembre: 19:30h

Dimarts 1 d’octubre: 16:30h

ÒPERA: RIGOLETTO: GIUSEPPE VERDI (Diferit des del Festival de Bregenz)

 

DIRECTOR ORQUESTRA: Enrique Mazzola

DIRECTOR D’ESCENA: Philipp Stölzl

REPARTIMENT:

Stephen Costello

Scott Hendricks

Stacey Alleaume

Dimarts 24 de setembre: 19:15h

ÒPERA: LA TRAVIATA: GIUSEPPE VERDI (Directe des de l’Òpera de París)

 

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Michele Mariotti

DIRECTOR D’ESCENA: Simon Stone/Bob Cousins

 

REPARTIMENT:

Pretty Yende

Catherine Troomann

Marion Lebègue

Benjamin Bernheim

Dijous 26 de setembre: 19:30h

BALLET: SPARTACUS: ARAM KHACHATURIAN/LUCAS JERVIES (Diferit des de L’Arts Center Melbourne)

REPARTIMENT:

El cos de ball de l’Arts Center Melbourne ens oferix aquesta obra del món de la dansa des d’un marc incomparable.

Dimarts 8 d’octubre: 19:45h

ÒPERA: DON GIOVANNI: WOLFANG AMADEUS MOZART (Directe des de la Royal Opera House)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Hartmut Haenchen

DIRECTOR D’ESCENA: Kasper Holten

 

REPARTIMENT:

Erwin Schrott

Roberto tagliavini

Dijous 10 d’octubre: 19:15h

ÒPERA-BALLET: LES INDES GALANTES: JEAN-PHILIPPE RAMEAU (Directe des de l’Òpera de París)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Leonardo García Alarcón

DIRECTOR D’ESCENA: Clément Cogitore

COREOGRAFÍA: Bintou Dembelé

 

REPARTIMENT:

Sabine Devieilhe

Florian Sempey

Jodie Devos

Edwin Crossley-Mercer

Julie Fuchs

Dimarts 15 d’octubre: 16:00h

Dimecres 23 d’octubre: 19:30h

CONCERT: PLACIDO DOMINGO-50 ANIVERSARI ARENA DI VERONA (Diferit des de l’Arena di VERONA)

Celebració del 50 aniversari d’aquest magnífic emplaçament amb la veu principal de Placido domingo, una nit i un concert que no es pot deixar passar. L’acompanyaran també Anna Pirozzi i Fabio Sartori.

 

 

Dijous 24 d’octubre: 20:30h

ÒPERA: DON PASQUALE: GAETANO DONIZETTI (Directe des de la Royal Opera House)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Evelino Pidó

DIRECTOR D’ESCENA: Damiano Michieletto

 

REPARTIMENT:

Bryan Terfel

Olga Peretyayko

Ioan Hotea

Diumenge 27 d’octubre: 16:00h

BALLET: RAYMONDA: GRIGOROVICH/GLAZUNOV (Directe des del Teatre Bolshoi)

REPARTIMENT:

El més que admirat cos de Ball del Bolshoi ens interpretarà en directe aquest clàssic del món de la dansa.

Dimarts 5 de novembre: 20:15h

BALLET: CONCERTO/ENIGMA VARIATIONS/ RAYMONDA ACT III: MACMILLIAN/ASHTIN/NUREYEV (Directe Royal Ballet)

REPARTIMENT:

El cos de ball de la Royal Ballet ens demostrarà la seva professionalitat interpretant aquestes tres peces que són totalment diferents.

Dimarts 12 de novembre: 19:45h

SARSUELA: DOÑA FRANCISQUITA: AMADEU VIVES (Directe des del Teatre del Liceu)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Óliver Diaz

DIRECTOR D’ESCENA: Lluís Pascual

 

REPARTIMENT

Celso albelo

Maria José Moreno

Ana ibarra

Dimecres 13 de novembre: 16:30h

Dimecres 27 de novembre: 19:30h

ÒPERA: MANON LESCAUT: GIACOMO PUCCINI (Diferit Teatre Alla Scala)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Riccardi Chailly

DIRECTOR D’ESCENA: David Pountney

 

REPARTIMENT:

Maria José Siri

Marcelo Álvarez

Massimo Cavalletti

Diumenge 17 de novembre: 16:00h

BALLET: EL CORSARI: RATMANSKY/ADAM (Diferit des del Teatre Bolshoi)

REPARTIMENT:

El cos de ball del Teatre Bolshoi ens oferix aquesta gran obra de la dansa clàssica.

Dimarts 26 de novembre: 16:30h

Dijous 12 de desembre: 19:30h

IL TROVATORE: GIUSEPPE VERDI (Diferit des de l’Arena di Verona)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Pier Giorgio Morandi

DIRECTOR D’ESCENA: Franco Zeffirelli

 

REPARTIMENT:

Anna Netrebko

Yusif Eyvazov

Luca salsi

Dolora Zajick

Ricardo Fassi

Dissabte 7 de desembre: 18:00h

ÒPERA: TOSCA: GIACOMO PUCCINI (Directe des del teatre Alla scala)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Riccardo Chailly

 

REPARTIMENT:

Anna Netrebko

Luca Salsi

Vladimir Sazdovski

Alfonso Antoniozzi

Dimarts 10 de desembre: 20:15h

BALLET: COPPELIA: NINETTE DE VALOIS/LEV IVANOV/LÉO DELIBES (Directe des de la Royal Opera House)

REPARTIMENT:

Un clàssic que torna al repertori de Royal Ballet, una història d’amor, de travesserss i de nines mecàniques. Un història perfecta per les dates nadalenques per el cos de ball del Royal Ballet.

Diumenge 15 de desembre: 16:00h

BALLET: EL TRENCANOUS: GRIGOROVICH/CHAIKOVSKI (Diferit des del Teatre Bolshoi)

REPARTIMENT:

El cos de ball del Teatre Bolshoi ens oferix aquesta gran obra de la dansa clàssica, una bonica història per gaudir d’aquestes dates nadalenques.

Dimarts 17 de desembre: 19:15h

ÒPERA: PRINCIPE IGOR: ALEXANDRE BORODINE (Directe des del Teatre de l’Òpera)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Philippe Jordan

DIRECTOR D’ESCENA: Barrie Kosky/Rufus Didwiszus

 

REPARTIMENT:

Evgene Nikitin

Elena Stikhina

Pavel Cernoch

Dmitry Ulyanov

Dmitry Ivashchenko

Dissabte 21 de desembre: 17:00h

RECITAL: UNA VELADA AMB…MONTSERRAT CABALLÉ (Diferit des de St.John’s Smith Square, Londres)

Fantàstic recital encapçalat per Montserrat Caballé amb l’acompanyament del tenor Òscar Marín i Manuel Brugueras al piano.

Dimarts 7 de gener: 19:30h

BALLET: LA VENTAFOCS: SERGUEI PROKOFIEV (Diferit des de l’Òpera de París)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Vello Pähn

DIRECTOR D’ESCENA: Petrika Ionesco

COREOGRAFIA: Rudolg Nureyev

 

REPARTIMENT:

Dorothée Gilbery

Hugo Marchand

Ida Viikinkoski

Émilie Cozette

Dijous 16 de gener: 19:30h

Dimarts 21 de gener: 16:30h

ÒPERA: IL MASNADIERI: GIUSEPPE VERDI (Diferit des del Teatro Alla Scala)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Michele Mariotti

DIRECTOR D’ESCENA: David McVicar/Charles Edwards

 

REPARTIMENT:

Michele Perusi

Fabio Sartori

Massimo Cavalletti

Lisette Oropesa

Dimecres 22 de gener: 19:45h

ÒPERA: AIDA: GIUSEPPE VERDI (Directe des del Teatre del Liceu)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Gustavo Gimeno

DIRECTOR D’ESCENA: Thomas Guthrie

 

REPARTIMENT:

Mriano Buccino

Clémentine Margaine

Angela Meade

Diumenge 26 de gener: 16:00h

BALLET: GISELLE: RATMANSKY/ADAM (Directe des del Teatre Bolshoi)

REPARTIMENT:

El cos de ball del Teatre Bolshoi ens farà gaudir d’un meravellòs espectacle de dansa clàssica.

Dimecres 29 de gener: 20:45h

ÒPERA: LA BOHÈME: GIACOMO PUCCINI (Directe des de la Royal Opera House)

DIRECTOR D’ORQUESTRA: Evelino Pidó

DIRECTOR D’ESCENA: Damiano Michieletto

 

REPARTIMENT:

Sonya Yoncheva

Charles Castronovo

Andrzej Filonczyk

Dimarts 4 de febrer: 20:00h

CONCERT: RÈQUIEM DE VERDI: GIUSEPPE VERDI (Diferit des del Teatro Alla Scala)

DIRECTOR ORQUESTRA: Herbert Von Karajan

 

REPARTIMENT:

Luciano Pavarotti

Leontyne Price

fiorenza Cossotto

Nicolai Ghiaurov

Dimarts 18 de febrer: 16:30h

Dimecres 26 de febrer: 19:30h

ÒPERA: TURANDOT: GIACOMO PUCCINI (Diferit des del Teatro Real Madrid)

DIRECTOR ORQUESTRA: Nicola Luisotti

DIRECTOR ESCENA: Bob Wilson

 

REPARTIMENT:

Irene Théorin

Gregory Kunde

Andrea Mastroni

Diumenge 23 de febrer: 16:00h

BALLET: EL LLAC DELS CIGNES: GRIGOROVICH/CHAIKOVSKI (Directe des del Teatre Bolshoi)

REPARTIMENT

El cos de ball del Bolshoi ens delectaran amb una preciosa obra clàssica del món de la dansa, imprescindible en una bona programació.

Dimarts 25 de febrer: 20:15h

BALLET: NEW BALLET MARS’TON/SCARLETT: CATHY MARSTON & LIAM SCARLETT/ PHILIP FEENEY (Directe Royal Opera house)

REPARTIMENT:

La Royal Balley estrena dos nous ballets de dos dels coreografs més importants de l’escena internacional. Aquest primer treball està inspirat en un moment transcendental de la vida i carrera de la violoncel·lista Jacqueline du Pré. El nou treball de Liam Scarlett, artista resident a The Royal Ballet, completa la segona part del programa.

Descomptes especials i col·laboradors